Purehold Pro

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Mam już klasyczne rozwiązania,
po co mi Purehold Pro?

Uchwyt Purehold Pro wymusza dezynfekcję rąk solidną ilością żelu antybakteryjnego.

W badaniach szpitalnych NHS, gdzie zamontowano Purehold Pro, poziom higieny znacząco się polepszył.

Ludzie widzą, rozumieją i stosują się do instrukcji dotyczących higieny rąk ponieważ w innym przypadku, po prostu nie otworzą drzwi.

Purehold Pro jest intuicyjne i uniwersalne.

Jest to jedyny system, który może zapewnić, że każdy, kto wchodzi na dany obszar, ma czyste ręce.

Kupiłem Purehold Pro,
jak realnie wpłynie to na poprawę higieny w moim miejscu pracy?

W zależności od specyfiki zakładu pracy i aktualnego poziomu zgodności z wymogami poprawa będzie zróżnicowana.

Wskaźniki czystosci, które są dwa lub trzy razy lepsze niż poprzednio, nie są rzadkością.

W badaniach szpitalnych NHS, gdzie zamontowano Purehold Pro znacząco wzrosła higiena dłoni.

 • Zastosowanie Purehold Pro w Szpitalu Royal Hampshire County Hospital (RHCH) w Winchester wykazało poprawę w zakresie przestrzegania zasad higieny rąk przy wejściu do pomieszczeń z 34% do 74% (średnio dla trzech lokalizacji).

 • Szpital Królowej Aleksandry w Portsmouth wykazał poprawę w zakresie przestrzegania higieny rąk przy wejściu do pomieszczeń z 6% do 60% (średnio dla trzech lokalizacji)

Ile żelu dozuje Purehold Pro?

Uchwyty dozują średnio jeden mililitr (1ml) żelu za każdym razem, gdy jest on używany. Kiedy dana osoba chwyta za nasz pochwyt Purehold Pro, aby otworzyć drzwi, żel odkażający jest automatycznie uwalniany na dłoń przez opatentowany system zaworów.

Wbudowany "inteligentny" system dozowania zapewnia, że rzeczywista ilość dostarczanego żelu jest zawsze odpowiednia do wielkości dłoni użytkownika.

Istnieje możliwość zamówienia wersji Purehold pro o zmniejszonym o 30% dawkowaniu żelu.

O ile czystszy niż tradycyjne klamki jest Purehold Pro?
Czy zanieczyszczenie krzyżowe jest problemem?

Niezależne testy przeprowadzone podczas w szpitalach NHS (narodowy system zdrowia z Wielkiej Brytanii) wykazały, że powierzchnia Purehold Pro jest o 98,5% czystsza od standardowej klamki szpitalnej. Instalacja Purehold Pro znacząco zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego od brudnych klamek.

Dodatkowe korzyści to: 

 • Znaczące podniesienie wskaźniki higieny dłoni wśród ogółu użytkowników.

 • Możliwość doposażenia w istniejące drzwi, bez wiercenia (dopuszczone do stosowania w drzwiach przeciwpożarowych).

 • Działa obok istniejących produktów do zapobiegania zakażeniom.

Czy Purehold Pro jest odpowiedni do drzwi przeciwpożarowych?

Uchwyty zostały niezależnie przetestowane i zatwierdzone do stosowania na drewnianych i stalowych drzwiach przeciwpożarowych FD30 i FD60. Testy zostały przeprowadzone przez akredytowaną jednostkę badawczą UKAS (Chiltern International Fire).
W celu uzyskania dalszych informacji lub otrzymania kopii pełnego raportu z badań prosimy o kontakt pod adresem info@purehold.co.uk.

Jak zamontować Purehold Pro?

Purehold Pro jest bardzo łatwy w instalacji. Można go umieścić na drzwiach przy użyciu istniejących punktów mocowania pochwytów drzwiowych, a w przypadku większości instalacji, nie ma potrzeby nawiercania drzwi.
W celu uzyskania dalszych szczegółów dotyczących instalacji, prosimy o kontakt.

Skąd mamy wiedzieć, kiedy należy wymienić wkład z żelem?
Czy proces wymiany jest łatwy?

Szybki rzut oka na zbiornik wystarczy, aby natychmiast sprawdzić, czy potrzebny jest nowy wkład.
Kiedy mała kulka w zbiorniku wyrównuje się z jego dolną częścią oznacza to, że butelka z żelem jest pusta i wymaga wymiany.

Proces wymiany trwała około 10 sekund. Zabezpieczona pokrywka górna umożliwia łatwy dostęp w celu wymiany butelki.

Czy Purehold Pro się opłaca?

Chociaż nie jest możliwe dokładne określenie opłacalności zakupu Purehold Pro, znaczenie higieny rąk jest doskonale udokumentowane i wiedza ta jest powszechnie dostępna.

 • "80% chorób zakaźnych rozprzestrzenia się przez dotyk". [Copper Development Association]

 • "Zanieczyszczone palce mogłyby sekwencyjnie przenieść wirusa na maksymalnie siedem czystych powierzchni". [Journal of Hospital Infection Volume 58, 2004]

 • "Wirusy mogą przetrwać na ludzkich rękach przez kilka godzin..." [Profesor John Oxford, Royal London Hospital, cytowany w Sunday Times 10 maja 2009]

 • "Higiena rąk jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod redukcji zakażeń związanych z opieką zdrowotną". [Brytyjska Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Pacjentów (NPSA)]

 • "Dziewięcioprocentowa redukcja liczby zakażeń w wyniku poprawy higieny dłoni może zaoszczędzić NHS 140 milionów funtów rocznie". [Przypadek ekonomiczny: Wdrożenie bliskiej pacjentowi higieny rąk z  użyciem alkoholu, NPSA 2004]

 • "Dowody na skażenie S aureus i MRSA w szpitalach są przytłaczające. Przedmioty takie jak klawiatury komputerowe, klamki drzwi, opaski uciskowe, długopisy, telewizory, stetoskopy, telefony, łóżka i stoliki nocne, opakowania sprzętu, papier i notatki pacjenta oraz zabawki to tylko kilka przykładów". [Zanieczyszczenie klamek drzwi pokojowych przez gronkowca złocistego wrażliwego na metycylinę/odpornego na metycylinę, Journal of Hospital Infections (2002; 51: 140-43)

 • "Uśrednione liczby pokazują, że więcej niż jeden na czterech Brytyjczyków miał na rękach fekalia". [Dr Curtis, dyrektor Centrum Higieny na Uniwersytecie Londyńskim]

Jaki żel jest stosowany w Purehold Pro?

Pure Hold Sanitising Hand Gel to wysoce skuteczny, antybakteryjny i wirusobójczy żel do rąk zawierający 70% alkoholu (testowany zgodnie z najnowszymi normami EN1500 i EN14476), opracowany specjalnie do stosowania z Purehold PRO

Nakładki na klamki Purehold Lever, Purehold Pull i okładziny Purehold Push

Najczęściej zadawane pytania

Czy powłoka z jonami srebra czyści moje ręce?

Nie, nie czyści twoich rąk. Zamiast tego zabija zarazki, bakterie i grzyby osadzające się na powierzchni , które w przeciwnym razie mogłyby zanieczyścić twoje ręce podczas chwytania za klamkę. Dzięki temu możesz otworzyć drzwi, nie martwiąc się o wyłapanie dużej ilości mikroorganizmów z klamki lub dzwi.

Jeśli to nie myje rąk, to o co chodzi?

To prawda, że w rzeczywistości produkt nie myje rąk. Ktoś z brudnymi rękami nadal będzie chodził po Twoim obiekcie i zanieczyszczał otoczenie, główym nośnikiem chorób są przedmioty wspólnie użytkowane.

Sam musisz zadecydować, czy liepiej jest aby twoi pracownicy roznosili roznosi po całym budynku zarazki znajdujące się na  klamkach lub powierzchniach drzwi, czy wolisz takie ryzyko zminimalizować stosując nasze rozwiązania z jonami srebra.

1 na 100 osób z brudnymi rękami to wynik znacznie lepszy niż 100 na 100 osób, które rozprzestrzeniają choroby.

Co jeśli osoba przede mną nie umyła rąk i dotknęła nakładki lub okładziny?

Jony srebra działają natychmiastowo, rozbijając zarazki, bakterie i grzyby oraz niektóre wirusy, chroniąc kolejnego użytkownika. Niezależne badania terenowe przeprowadzone w biurze liczącym 85 osób dowiodły, że powierzchnie pokryte Purehold są o 96,4% czystsze od standardowych klamek, dając użytkownikom poczucie bezpieczeństwa nieporównywalne do standardowych rozwiązań.

Co zrobić, jeśli mam wilgotne ręce i używam nakładek?

Wilgotne dłonie nie są przeszkodą, ponieważ powierzchnie pokryte Purehold zawierają bardzo mało zarazków, więc jest bardzo mało prawdopodobne, aby je zanieczyścić. Jednakże, jeśli używasz klasycznej klamki mokrymi rękoma, jest bardzo prawdopodobne, że z powierzchni zostaną wychwycone tysiące bakterii i wirusów, w tym E-Coli, Salmonella, Kampylobakterie i Gronkowiec złocisty. Statystycznie, wilgotne dłonie są 1000 razy bardziej narażone na rozprzestrzenianie się bakterii niż suche, więc pozwalanie użytkownikom na dotykanie brudnych klamek mokrymi rękoma, jest pewnym sposobem na rozprzestrzenianie się zarazków w całym budynku.

Nie wierzę, że to działa

Z pewnością trudno uwierzyćw niewidoczną technologię. Jednak właściwości antybakteryjne jonów srebra są dobrze znane medycynie. Aby to udowodnić, przeprowadziliśmy szeroko zakrojone niezależne testy i próby terenowe.

Powłoka antybakteryjna została poddana niezależnym testom w laboratorium zgodnie z najbardziej uznaną normą branżową (ISO 22196:2011 - Pomiar aktywności antybakteryjnej na tworzywach sztucznych i innych nieporowatych powierzchniach). Podjęliśmy również niezależne badania terenowe w biurze 85 osób i 3 drzwiach o bardzo wysokim stopniu użytkowania. Wyniki wykazały, że powierzchnie wyposażone w rozwiązania Purehold były o 96,4% czystsze od standardowych klamek.

Jeżeli jednak nadal nam Państwo nie wierzą, chętnie podzielimy się z Państwem 80 stronicowym Raportem Technicznym, który przedstawia w zarysie wszystkie niezależne badania, jakie zostały przeprowadzone. Zawiera on pełne informacje o procedurach testowych, wynikach oraz o laboratoriach, w które były zaangażowane.

Skąd mam wiedzieć, kiedy trzeba wymienić nakładkę?

To jest bardzo proste - każdy produkt ma wskaźnik, który z czasem stopniowo zmienia się z białego na czerwony. Jak tylko pojawi się w okienku kolor czerwony, czas zacząć myśleć o zamawianiu nowych nakładek.

Czy okładzina Purehold PUSH zmieści się na dowolnych drzwiach

Purehold PUSH zmieści się na prawie każdych drzwiach - wystarczy zdjąć oryginalną nakładkę i zastąpić ją płytką Purehold PUSH.

Do jakich klamek drzwi pasuje nakładka Purehold Pull

Pasuje do 3 typowych, cylindrycznych pochwytów do drzwi wahadłowych (często nazywanych klamkami "D") o średnicy 19mm, 20mm lub 22mm. Jeśli nie masz pewności, zapytaj, a my wyślemy Ci plastikowy przyrząd do pomiaru. Przyrząd pomiarowy jest standardowo dostarczany w pudełku z każdą klamką Purehold Pull.

Większość naszych drzwi posiada typową klamkę (tzn. pchaną w dół) - czy Purehold PULL będzie do nich pasował?

W takim przypadku należy zastosować nakładki Purehold Lever

Nasze klamki do drzwi wahadłowych mają niewłaściwy rozmiar i kształt - co możemy zrobić

Istnieje kilka opcji. Możemy dostarczyć Państwu nowe pochwyty w kształcie litery D, które będą dopasowane do Państwa potrzeb. Byłoby to niewielkie obciążenie, ale biorąc pod uwagę korzyści płynące z ograniczenia chorób pracowników, warto to zrobić.

Jak często należy czyścić nakładki Purehold Lever, Purehold Pull i Purehold Push?

Zalecamy czyszczenie ich zgodnie z normalną rutyną mycia drzwi używając do tego wody z mydłem. W odróżnieniu od innych produktów, nasze produkty stale zabijają zarazki, bakterie i wirusy, dzięki czemu do ich czyszczenia nie są potrzebne żadne środki dezynfekujące.

Jaka jest efektywność kosztowa nakładek z jonami srebra?

Ogromna. Jeśli są w stanie zapobiec chorobie nawet jednego z pracowników. Nakładki poprawiają również estetykę drzwi i dają pracownikom, klientom i gościom pewność, że dotykają czystej powierzchni.

Jak łatwo można dopasować te wszystkie produkty?

Wszystkie nasze produkty są bardzo łatwe i intuicyjne w montażu, można je zamontować w mniej niż 60 sekund i nie wymagają żadnych narzędzi.

Jak wytrzymałe są wasze nakładki i okładziny?

Nakładki Purehold Pull i Purehold Lever z łatwością wytrzymają 6 miesięcy na drzwiach o bardzo dużym natężeniu ruchu, a testy wykazały, że powłoka jest skuteczna przez około 6 miesięcy i przewiduje użycie od 50 000 do 100 000 pchnięć i naciśnięć.
Okładziny Purehold Push wytrzymują z łatwością 12 miesięcy na drzwiach o bardzo dużym natężeniu ruchu, a testy wykazały, że powłoka jest skuteczna przez około 12 miesięcy.